Novinky - Exkurze do komplexu "Resort Čapí hnízdo"

Exkurze do komplexu "Resort Čapí hnízdo"

21. listopadu 2015

 

Po jmenování pana Andreje Babiše čestným předsedou Česko-marockého spolku přátelství a spolupráce, byli členové našeho spolku pozváni 21. listopadu 2015 na přátelské setkání v komplexu "Resort Čapí Hnízdo".

Po příjezdu v 11:00 přivítal pan Babiš 30 členů spolku, kteří se vydali na výlet, někteří z nich v doprovodu svých dětí, a pozval je na prohlídku areálu v doprovodu ředitele komplexu.

Prohlídka trvala asi hodinu a půl a návštěvníci užaslýma očima obdivovali různorodost nabízených služeb, včetně části komplexu, které pokrývají zhruba plochu sto hektarů.

Zelené prostory, vybavené pro konání různých sportů, jako je golf a tenis, nebo hřiště pro děti, sousedí s oplocenými pastvinami vyhrazenými pro zvířata a s přírodním jezírkem, kde si hosté mohou zarybařit nebo se projet v malé lodičce.

Na místě je chováno přes sto zvířat, včetně mnoha plemen koňů, jako například angličtí plnokrevníci, tyrolští koně haflingové, kladrubští koně a taky stádo irského coba, oblíbené plemeno irských zemědělců. V uzavřených prostorách se procházela další zvířata, jako lamy, jeleni a srny, skot, nebo kozy. Jiné druhy, lemuři z Madagaskaru, liška, divoké prasátko, bažant a další divocí ptáci, jsou umístěny v prostorách přizpůsobených jejich přírodním podmínkám. Opravdové mini zoo, ale s tím rozdílem, že zvířata jsou chována s velkou péčí a v naprosté čistotě kvalifikovaným personálem, který jim poskytuje vhodné prostory v souladu s potřebami jejich druhu.

Hosté také navštívili kryté prostory, včetně kulaté místnosti Čapího hnízda, stáje pro koně a skot, jezdecké haly, kde se konají jezdecké výcviky nebo výstavy koňů, prostorného kongresového sálu a knihovny, kde jsou vystaveny historické předměty.

Po ukončení návštěvy se pan Babiš připojil k hostům, aby se zúčastnil oběda konaného v jedné ze čtyř restaurací resortu. Byla to příležitost pro pana Táborského, prezidenta spolku, aby jménem hostů čestnému předsedovi panu Babišovi vyjádřil poděkování za pozvání a pohoštění. Pan Babiš k hostům rovněž promluvil a vyjádřil svou radost ze setkání se členy spolku, které ujistil o své podpoře v rámci plánovaných aktivit.

Fotografie pořízené během návštěvy jsou k dispozici v sekci "Galerie".

 

Autor: Hakim Safadi