Novinky - Módní přehlídka „Moroccan Paths“

  

Módní přehlídka „Moroccan Paths“ 13. června 2017

České muzeum hudby - Karmelitská 2 - Praha 1 - Malá strana

  Autor: Hakim Safadi

Fotky zpracoval: Marian Kováč

 

Vyšší odborná škola oděvního návrhářství Praha, ve spolupráci s Velvyslanectvím Marockého království v České republice a Česko-marockým spolkem přátelství a spolupráce, uspořádala módní přehlídku „Moroccan Paths“, která se konala v Českém muzeu hudby dne 13. 6. 2017 a zúčastnilo se jí bezmála 200 hostů.

J. E. Souriya Otmani, velvyslankyně Marockého Království v České republice, ve svém proslovu velice ocenila iniciativu vedení „Vyšší odborné školy oděvního návrhářství“ při pořádání této akce. Ocenila ústřední myšlenku akce, která odráží skutečný obraz Maroka, ve kterém se snoubí tradiční a moderní pojetí života a kultury.

Devět studentek absolventského ročníku si vybralo různá témata kolekcí inspirovaných přírodou a kulturou Maroka. Například kolekce „Run Beyond“ („Maraton des sables“), zaměřená na sportovní materiály, kolekce „Enchanted“ („Enchantement“), inspirovaná pouští Sahara s modely v odstínech pískové barvy, nebo kolekce „The Rose“ („La Rose“), inspirovaná festivalem růží, který se každoročně koná v městě Kalâat M’gouna (čti Kalaat Mguna).

Po přehlídce byly absolventkám uděleny ceny za vynikající práci, které předávala paní velvyslankyně J. E. Souriya Otmani spolu s ředitelkou školy Ing. Martou Chvojkovou a předsedou Česko-marockého spolku přátelství a spolupráce RNDr. Zdeňkem Táborským.

Absolventky byly publikem oceněny bouřlivým potleskem a byly s ostatními hosty pozvány na občerstvení a ochutnávku specialit marocké kuchyně, které poskytlo Velvyslanectví Marockého království v České republice.

Přiložené fotografie umožní lepší představu o prezentovaných kolekcích této pozoruhodné módní show.

      
     
       
       
      
       
      
       
       
ČMSPS - 13.06.2017